W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to wówczas jego własny nawyk i podświadomy środek na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Gdy Twój kotek ma skłonność do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i meble, wyjściem może być dobrany do jego spraw drapak.
Dane modele różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a asortyment jest naprawdę spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są generalne reguły wybierania tegoż typu dodatków także jak dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil skrobiąc pazurki zużywa do tegoż ogromną część własnej siły, oraz cielsko zgina w duży łuk. Takie postępowanie czyni, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim trwały, tak ażeby nie zagroził naszemu kotu. Doskonałym rozwiązaniem są np. elementy umocowane do ściany, które wytrzymują ogromny wpływ i dodatkowo stanowią znakomitą opcję, chociażby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak zweryfikuj, czy jest podtrzymany na solidnej podporze i dodatkowo czy strona dolna idealnie dochodzi do gleby.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wielkości pupila kierowany jest konkretny przedmiot. Im wyższy jest nasz zwierzak, tymże silniejszy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być naprawdę solidny.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, czy kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo rezerwujesz go online, myśl aby dostosować jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość winna być dostosowana do wysokości kota, właśnie aby mógł on rozprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć cielsko. Pupile odmiany dużej wymagają szczególnych, wysokich akcesoriów, które spełnią ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się podstawowym artykułem; możemy także wybrać drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość a wykorzystane środki

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być wykonany spośród znakomitej jakości produktów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie znosi styk z kocimi szponami. Taki wybór obicia sprawi, iż na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnej formie. Owe najprostsze to deska zawinięta wyjątkowym sznurkiem, super kosztowne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są i drapaki, skonstruowane tak, ażeby wykonywać jednocześnie
funkcję łóżka i które obite są mocną, ale wygodną gąbką.
tu znajdziesz dobre jakościowo kocie drapaki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi zostać ozdobą pomieszczenia i atrakcyjnym terenem zabaw dla naszego pupila. Znacznie poszerzone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają dopilnować pazurki, a są też legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, oraz nawet wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Wielki asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż każdy właściciel pupila odkryje w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i uczyni radość kota.