Drapak dla pupila – jaki kupić?
Kotki mają pazury, które nie pielęgnowane rozpoczynają męczyć i powodować ból. Dlatego którykolwiek spośród nich odczuwa naturalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie szpony i przy możliwości podkreśla osobisty teren. Przy zadowalaniu tej prawdziwej kociej potrzeby szczególnie odczuwają sprzęty, które w oczach pupila znakomicie przydają się do tegoż zamierzenia. Właściciele kotów nierzadko nie wiedzą jakże zabezpieczyć własne fotele przed niszczącymi pazurami własnych podopiecznych, próbują w jakiś sposób je odzwyczajać od rysowania sprzętów czy nietypowymi sposobami zachowywać swój skarb. Natomiast rozwiązanie istnieje o wiele prostsze. Starczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym jest masa modeli drapaków dla kotów. Jak więc wybrać tenże właściwy?
najlepsze kocie drapaki
Przede wszystkim należy dostosować drapak do miejsca w którym mieszkamy. Jeżeli mamy wiele miejsca na jakiej potrafimy dać dodatkowy przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najgenialniejszym rozwiązaniem. Tego standardu drapak dla kota jest niezwykle zrównoważony, natomiast te bardziej rozbudowane (np. piętrowe z różnorakiego rodzaju budami, leżankami, pomocnymi zabawkami itp.) będą, obok realizowania własnej głównej roli, również świetnym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy posiadamy miniaturowe pomieszczenie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach lub drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania stosunkowo mało pomieszczenia i wolno go umieścić np. na drzwiach, które pupil wielokrotnie niszczył w niniejszy sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być także dopasowany do jego wielkości. Kupienie małego drapaka dla zdrowego kota może prawdopodobnie sprawić, iż kotek będzie go wywracał przy każdej próbie użycia i tymże samym się nim znudzi i dodatkowo wróci do niszczenia foteli. Wystarczy zatem prawidłowo dopasować drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on osiągać własne zastosowanie.
Kolejną sprawą na jaką przystaje zwrócić czujność pozyskując drapak dla kota jest produkt z jakiego został sporządzony. Niejednokrotnie wykonany jest z sizalem inaczej włóknem agawy, a niektóre spośród tych droższych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Dodatkowe szczegóły drapaków przeważnie przygotowane są z drewna albo wikliny, natomiast miejsca dane do odpoczynku obite puszystym materiałem i dodatkowo wypełnione gąbką. W tym przykładzie wybór podporządkowany jest od możliwości pieniężnych nabywcy.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć też jaką rolę będzie realizował. W wypadku gdy ma tylko być do drapania wtedy starczą najzwyklejsze drapaki stojące albo płaskie, natomiast jeżeli ma robić dodatkowe funkcje (takie jak środowisko do spania lub zabawy) rozważniej będzie wybrać ich rozszerzone wersje.
Na rynku jest masa drapaków poświęconych dla oryginalnych kociąt. Ich dobór nie powinien przysparzać zbyt sporo problemów szczególnie wtedy jak dokładnie rozumiemy czego żądamy od zakupionego drapaka. Jeżeli zależy nam wyłącznie na ochronie mebli i dodatkowo nie mamy za wiele miejsca starczy skromny drapak pionowy albo poziomy. Jeśli chcemy żeby drapak dla kota stanowił też miejscem do zabaw i wypoczynku a przy tym wyglądał dobrze możemy rozglądnąć się za droższymi, ogromnie rozbudowanymi możliwościami. Niezależnie od tegoż który drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, iż do któregokolwiek z nich kotek wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo wyszkolić do czego służy.