Sportowe szelki dla psiska

Z pieskiem możemy ćwiczyć rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu profesjonalny wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psiaka skonstruowane są tak, by dostarczyć psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów wolno stosować szelek dla psiaka zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest stosować profesjonalne szelki poświęcone do biegania z czworonogiem albo jazdy na rowerze.
tutaj zamówisz legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer tworzy oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania rozmaitych sportów biegowych. Są to szelki doskonale dobrane do sylwetki pieska, dostarczają ochronę szyi oraz pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu i także nie powodują otarć. Szelki dla pieska Line mogą być stosowane też na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są więc to szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla pieska to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest to zestawienie tradycyjnych szelek typu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa także świetnie sprawdzają się w dogtrekkingu, choć można uprawiać w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można znacznie dobrze dopasować do wymiarów psiaka, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają symetrycznie siłę, z którą czworonóg ciągnie, umożliwiając mu na przyjemną i także efektywną pracę i wolność manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne i dodatkowo łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, kolejne do zaczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze bądź długiej wyprawy.

Marka Sali produkuje również specyficzne szelki dla pieska „norweskie”, które także sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z czworonogiem. Poświęcone są dla piesków, które zbyt intensywnie nie ciągną i doskonale odpowiadają na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to również wszechstronne szelki, wolno zakładać je psiakowi na codzienne spacery, i ponadto używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i dodatkowo wygodne, ich zaletą jest także błyskawiczne i dodatkowo proste zakładanie oraz ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jak planujemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy wyszukać dla niego adekwatne, praktyczne oraz dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.