Drapanie jest naturalnym instynktem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz zadowolić nawet bardzo wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym słupkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niewielką powierzchnię i złożone są ze słupka przytwierdzonego stabilnej powierzchni. Nieco bardziej wyszukaną alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego typu sprawdzają się w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Powstały po to, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

karma dla kota