Przerwa wakacyjna jest wyborną okazją, żeby dać czas waszemu psowi. Podróż z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, by odpocząć, jednocześnie dając psu chwilę. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu gabarytów, dlatego łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciw kleszczom i na pchły, dlatego umożliwiają kompleksową obronę pupila. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, ponadto działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie konieczna jest większa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony działające na kleszcze. Żeby uchronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków