Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety różnią się tym, iż dla przykładu kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Natomiast w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w zakończenie, by łatwiej podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po okresowości, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do pojemnika, czy też do ścieków. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w dół. Ten właśnie typ kuwety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. skoro kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i większą kuwetę, dlatego, byle tylko wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek uwielbia rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ określone kotki nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić w środek kuwetę, gdy tylko nastąpi pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Warto jak też kupić dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator