Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, stała się popularnym pupilem. Przez swoje nieduże wymiary może być świetną opcją dla tych, dla których nierealne jest przygarnięcie psa lub kota. Świnka morska nie posiada dużych wymogów, jeśli chodzi o pokarmu – jest zwierzęciem roślinożernym, głównie sianem. Pokarm świnki morskiej powinno się urozmaicać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zagwarantować zwierzątku ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej z podłożem i potrzebnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Śwince morskiej możemy kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ świnki morskie nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest powierzchnia spodu klatki. Dno klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, można kupić objętość o większym rozmiarze, w szczególności gdy zamierzamy hodować w niej więcej zwierząt.Istotnym jest, by pręty w klatce nie były rozstawione w dużych odległościach, ponieważ może to grozić utknięciem zwierzaka między nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy pokryć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą i wysypują się z klatki. Alternatywą może być granulat, wykazujący się wysoką chłonnością, jednak jest znacznie twardszy w stosunku do trocin. Ponadto istnieją maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo zadbać o czystość w klatce, natomiast ich minusem jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić klatkę naszej świnki morskiej warto ulokować w niej potrzebne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka będzie czuć się bezpiecznie, jako,że będzie miała kryjówkę, do której będzie mogła schować się na odpoczynek lub odstresować się, gdy pierwszy raz przeniesiemy ją do nowego miejsca.

internetowy sklep zoologiczny