Po co psu ubranka?

Czy pies się dobrze czuje w swetrze lub kurteczce? Najprawdopodobniej pies, jak każde zwierzę, najlepiej się czuje w swojej naturalnej skórze bez żadnych cywilizacyjnych wynalazków. Są jednak sytuacje, gdy pies akceptuje nasze ludzkie wybory i cieszy się prezentem od pani, bądź pana równie radośnie jak właściciel. Są też chwile, gdy mróz, śnieg, bądź deszcz mogłyby zaszkodzić naszemu delikatnemu lub starszemu przyjacielowi. Wtedy decydujemy się na zakup odzieży dla czworonoga i wciągamy mu coś na grzbiet. Działamy trochę wbrew naturze bo chcemy ochronić psa jakimś wygodnym i ciepłym, bądź przeciwdeszczowym odzieniem. Czasem chcemy się po prostu pośmiać z pociesznego wyglądu naszej mordki kochanej. Pies, jako nasz najwierniejszy towarzysz i przyjaciel, jak wiadomo, wiele zniesie.

Ubranka dla psa w Internecie

Gdy piesek jest mały np. mops lub chiuaua, materiału na zrobienie mu stroju potrzeba niewiele, stąd i ceny ubranek dla małych piesków są odpowiednio niższe, niż dla doga lub dobermana. Na rynku znajdziemy ogromny wybór, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło ”ubranka dla pasa”, a ujrzymy tysiące zdjęć psów wszystkich ras, w nieskończonej gamie wzorów i kolorów. Stroje eleganckie i wieczorowe, typu frak, czy suknia balowe też tam będą. Będą też ubranka dla psów typu śmieszne i bardzo dowcipne, np. przebranie klauna, czy księżniczki, strój żabki lub żyrafki. Znajdziemy też szeroki wachlarz materiałów od naturalnej bawełny, wiskozy, wełny, nawet jedwab, po sztuczne poliestry, i inne plastiki.

Będą ubranka proste, stonowane w ciemnych, neutralnych kolorach, bez żadnych ozdób. Będą też ubranka przeładowane dodatkami typu koronki, falbanki, pomponiki, kokardki, zameczki, hafty, aplikacje, napisy, kaptury, guziczki, kieszonki, paseczki, klamerki, zatrzaski, itd, itp… Wyobraźnia i kreacja ludzka nie zna granic.

Dobre samopoczucie psa na pierwszym miejscu

Wesoła zabawa i pomysłowość jest dla ludzi i dla psów. Najważniejsze, aby nasz pupil dobrze się czuł, nic go nie gniotło, nie parzyło, nie piekło, nie uwierało, nie piło pod pachami i nie ograniczało swobody ruchu. By nasz pies mógł biegać i tarzać się, tak jak lubi, bez narzuconych ubraniem ograniczeń. Zawołanie wśród drzew: “Nie idź tam, bo się ubrudzisz!” brzmi przykro, gdy krzyczymy tak do dziecka, co dopiero do psa. Zwróćmy uwagę na balans pomiędzy naszą zachcianką i zabawą, a naturalnymi potrzebami stworzenia pod naszą opieką. Psy uwielbiają służyć człowiekowi i sprawiać mu radość, ale weźmy pod uwagę też i ich potrzeby oraz wygodę. Pies nie ma poczucia wstydu, zażenowania, czy potrzebę imponowania komukolwiek, ubranie jest dla niego tylko jeszcze jedną formą zabawy ze swoim ukochanym człowiekiem.

akcesoria dla psów

Gdy zima trzyma

Delikatne psy, jak spaniel tybetański, maltańczyk, czy york w niskich temperaturach mogą podupaść na zdrowiu. Jeśli mieszkamy w górach, bądź wybieramy się do stref o niskich temperaturach, ubranka dla ras delikatnych będą niezbędne. Zadbajmy, by ubranie spełniało swoja główną funkcję, czyli dobrze chroniło uszy zwierzaka, płuca i nerki przed mrozem i wiatrem. Ulewne deszcze też mogą być szkodliwe i stresujące dla niektórych ras. Jednakże, każdy pies woli spacer, nawet w ubraniu przeciwdeszczowym, niż siedzenie na kanapie w mieszkaniu. Wybierzmy zatem najodpowiedniejsze ubranka dla naszego psa i do zabawy i na spacer, tak, by i my ludzie i nasi przyjaciele, czuli się zdrowo i bezpiecznie w czasie wspólnych spacerów.

Jeśli potrzebujesz ubranek dla psa, albo innych akcesoriów, zapraszamy do sklepu https://www.krakvet.pl