Dbamy o zdrówko szczeniaków z firmą Purina
Purina to wówczas wiodąca marka w specjalności producentów karm dla zwierząt. Marka od ponad osiemdziesięciu lat realizuje doświadczenia nad polepszeniem jakości oraz zmodernizowaniem pożywienia do rzadkich potrzeb pupili, w zależności od fazy ich rozkwitu, stanu zdrowia, sposobu życia. Purina nie tylko realizuje normy w obrębie żywienia pupili domowych, ale stara się je przekraczać.
Purina sprzedaje ogromny przekrój żywności dla psów, których formuły zostały skomponowane przez profesjonalistów. Są więc to karmy obejmujące zbiór składników odżywczych we zdrowych proporcjach, umożliwiające szczeniakom ocalić zdrowie i także odpowiednią formę na długo.
Mocno popularną linią karm Purina dla piesków jest Purina Pro Plan. Powstała w rezultacie wielu lat badań nad karmieniem psiaków, realizowanych przez dietetyków i także specjalistów weterynarii. Najoryginalniejsze, ogromnie zaawansowane oraz niezawodne zestawienie składników odżywczych to zatem Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition dostosowuje się do potrzeb danego psiaka. Z Purina zawsze, obojętnie od formy, w jakiej odnajdzie się piesek, występuje podejście żywieniowe wkomponowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina towarów Purina Pro Plan ma zdrową żywność dla piesków małych, dużych i także starych, ras malutkich, średnich i także wielkich, i z stwierdzonymi wadami.
Niewiarygodnie charakterystyczny dla dalszego postępu i także zdrowia pieska stanowi pierwszy rok jego życia. W owym momencie szczenię wymaga określonego jedzenia, o rozszerzonej ilości wybranych składników, zwykle białka, by w trakcie rozwoju kształtowały się silne mięśnie, mocne kości i także zęby. Pies wymaga również stymulacji systemu odpornościowego. Specjalnie dla młodych psiaków różnorakich ras i dodatkowo wielkości wypracowano karmy marki Purina Pro Plan z formułą Optistart.
Produkty Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Karmy zezwalające dużym psom pozostawić jak najdłużej zdrowie i także odpowiednią formę to Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla jakiegokolwiek szczeniaka odszukamy prawidłową żywność Purina, w zależności od jego rasy, wielkości, sposobu życia. Są to wówczas między innymi wyroby: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance oraz Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy wartościowe w kurczaka, zróżnicowane ze względu na wielkość małego psa.
Purina Pro Plan ma w ofercie także karmy dla piesków powyżej siódmego roku życia. W niniejszym wieku pojawiają się początkowe sygnały powiązane ze starzeniem się: problemy trawienne, sztywność stawów, ograniczona sprawność psychiczna. Zapewniając psu żywność Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, kształtujemy jego ogólny stan zdrowia oraz jakość życia.
Purina utworzyła również karmy zezwalające na szybszy powrót do zdrowia i także złagodzenie sygnałów choroby. Są to zatem: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na kłopoty skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla szczeniaków z tuszą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla łagodnych żołądków.
Należałoby zabiegać o zdrówko oraz świetne samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.

https://www.krakvet.pl/szelki-dla-psow-c-133.html szelki dla psa

Kuweta dla kotka

Koty niewychodzące pożądają własnej kociej ubikacji w naszym budynku. Warto dobrać stosowną kuwetę dla kota, żeby i także koty i dodatkowo ludzie zamieszkujący z kotkami czuli się komfortowo.

Najkorzystniejsze położenie dla kuwety

Przed nabyciem, lub zbudowaniem kuwety dla kotka, warto uprzednio ustalić gdzie ona będzie stała, gdyż od tego może prawdopodobnie zależeć jej kształt i gabaryty. Kuweta dla kota może być w narożniku, bądź za czymś, np. za muszlą klozetową, czy między np. wanną, i pralką. Kuweta może być niewiarygodnie modna i dodatkowo innowacyjna o niezwykłym kształcie np. kapsuły oraz tworzyć nawet ozdobę własnej ubikacji. Są kuwety ze wyjątkowymi dziurkowanymi progami, na których kociak idąc wyciera łapki i nie przenosi żwirku po całym wnętrzu. Należy, jednakowoż pamiętać, iż kuweta dla kota, chociażby przy najrzetelniejszym doglądaniu o świeżość i także sterylność, jest zbiornikiem na ekskrementy i nie potrzebujemy jej zamontować w kuchni, sypialni, holu, lub pokoju, gdzie się kręcą oraz pracują ludzie. Kapitalnym lokum, gdzie może pozostać kuweta dla kotka stanowi toaleta, albo jakieś zaciszne lokum gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to być również łazienka, w której znajduje się muszla klozetowa.

Gabaryty kuwety

Kot będzie chętnie korzystał z kuwety, jeśli jest ona czysta, regularnie czyszczona, znajduje się w niej suchy piasek, lub żwirek, którym pupil potrafi przykryć własne odchody, no i także jest przyjemna. W kuwecie nasz przyjaciel winien mieć zdolność jakkolwiek się obrócić, wyselekcjonować miejsce i także pogrzebać łapką. Wykończenie granicy kuwety nie może być ani nadto niewielkie, ani zbytnio wielkie. Zbyt mały rand kuwety będzie sposobnością rozsypywania się żwirku po podłodze, tymczasem zanadto duży – przeszkodzi naszemu pupilowi trafianie do środka. Niedbale przystosowana kuweta dla kota może sprawić, że nasz kiciuś może się w ogóle obrzydzić do korzystania z niej i także na przykład załatwiać nieopodal – na ziemi, zapewniając nam masę specjalnej roboty.

Kuwety zadaszone, z pokrywą

Kuwety – pudełka, posiadające obudowę górną posiadają ową cechę, że wybitnie dokładnie ochraniają przed wywalaniem się piasku, odcinają także w jakimś stopniu aromaty tudzież zamykają nieeleganckie widoczki kocich nieczystości. Po uprzątnięciu, mogą także służyć za pudła transportowe. Należy natomiast unosić, czy usuwać zewnętrzną klapę dla precyzyjnego ogarnięcia wnętrza kuwety dość często.

Codzienne oczyszczania

Znaczące staje się wywnioskować jak regularnie chcemy wykonać globalne porządki w kuwecie. Najrzadziej raz w miesiącu, dokładnie jest usunąć wszystko z kuwety. Całą kuwetę odpowiednio zmyć szczoteczką i szarym mydłem, wolno też wyparzyć podłoże oraz ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najściślejsze otoczenie kuwety także zasługuje na ogromne pozamiatanie i także umycie. Gdy kuweta stoi w środowisku innych, licznych przedmiotów, idealnie jest też i dodatkowo je obmyć. Na pewno wymagamy posiadać niedaleko kuwety łopatkę do przenoszenia kupek oraz miotełkę do usuwania wysypanych ziarenek piasku. Do odnowionej kuwety idealnie będzie dosypać nowiuteńki piach, bądź żwirek.
Nasze kicie odwdzięczą się nam z pewnością własną kocią euforią i dodatkowo doskonałą kondycją. I doskonale podtrzymana, doskonała kuweta dla kotka – to niewidoczna i także niewyczuwalna nosem kocia toaleta, w której kot czuje się pewnie, miło i także schludnie.

żwirek mineralny dla kota

Dbamy o koty z karmą Purina

Karma Purina zaistniała w produkcie przynajmniej osiemdziesięciu lat badań nad jakością i dodatkowo świetnym dostosowaniem pożywienia do spraw stworzeń, w zależności od ich wieku, zdrowia, sposobu życia. Purina jest jednym z przywódców w niniejszej sferze. Nie tylko spełnia wszystkie normy prawne dotyczące żywienia zwierząt, jednakże stara się cały czas pielęgnować i także usprawniać kondycję znanych karm.
Karma Purina ONE to wówczas swoiste jedzenie dla kotków. Marka działa wraz z profesjonalistami i lekarzami weterynarii nad formułami, które usprawniają zdrowie oraz samopoczucie kota. Karma Purina może usprawnić zdrowie kotów choćby w ciągu tygodnia. Dzięki wyrobom z linii Purina ONE, koty mogą być mocniejsze i dodatkowo weselsze przez znaczny czas.
Kocięta świeżo narodzone żywią się bezspornie mlekiem mamy. Zdolne do odstawienia od piersi są dopiero około ósmego tygodnia życia, natomiast po zakończeniu trzeciego tygodnia mogą już pomału próbować karmy. Dogodna dla kociąt jest karma Purina ONE Junior, która ma mnóstwo białka oraz aminokwas określany tauryną, którego kotki pożądają do prawidłowego rozwoju układu nerwowego, wzroku i serca. Nie należy żywić kociąt karmą dla dużych kotów ani karmą dla szczeniąt. Karmę Purina ONE Junior należy nadal podawać kociakom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Stanowi to wówczas czas rychłego przyrostu, w którym kotki też pragną podwyższonej dawki składników odżywczych ujętych w karmie Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior jest prowiantem dobrym zarówno dla kotek w ciąży i dodatkowo karmiących.
Po skończeniu pierwszego roku życia, należy zacząć stopniowo przestawiać kotka na karmę Purina ONE Adult. Jej istotne składniki odżywcze to wówczas łosoś, wołowina czy kurczak, w zwarciu z całymi ziarnami.
Gdy pupil posiada zdolność do alergii, jest nadwrażliwy na posiłek, odpowiednia będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Jednakże żywność Purina ONE Indoor to dieta korzystna dla kotków mało ruchliwych fizycznie, siedzących w pomieszczeniu. Kotki te masę czasu spędzają na czyszczeniu futerka, co dopisuje występowaniu kul włosowych w żołądku. Są również narażone na nadwagę. Karmy Purina ONE Indoor pozwala zatrzymać odpowiednią wagę ciała plus wykluczyć nadmiar sierści z żołądka.
Purina posiada w ofercie również karmy Purina dla kotków po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja przynosi mnóstwo zalet kotkowi, m. in. przeciwdziała szkodliwym zachowaniom i dodatkowo przedłuża życie. Po sterylizacji tymczasem, kotki pokazują większą zdolność do nadwagi oraz problemów ze zdrowiem układu moczowego. Zakończeniem tychże kłopotów staje się karma Purina ONE Sterilcat, skupiająca łososia i dodatkowo pszenicę bądź wołowinę i dodatkowo pszenicę.
Z karmą Purina ONE Coat & Hairball możemy wesprzeć kotkowi utrzymać czystą skórę, a również redukować powstawanie kul włosowych. Stanowi to wówczas pokarm zdrowy dla kotków z wrażliwą skórą i dodatkowo niezbyt zdrową sierścią. Dzięki żywności Purina wygląd skóry i sierści mocno się reguluje.
Karma Purina ONE została skomponowana w charakterze profilaktyki i także korekty zdrowia kota, jest to zatem wysokiej klasy pokarm, który każdego kota uczyni szczęśliwszym.