Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Pewnie każdy chociaż raz spotkał pupila, który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, oraz choćby dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z codziennych czynności, którą musi robić każdy młody pupil. Natomiast nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie szponów, bo szpony każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeżeli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to dla nas sygnał, że coś mu dolega. Drapak dla kota położony w mieszkaniu pozwoli ustrzec przed uszkodzeniem nasze fotele.
zabawki dla kotów zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotkom komfort, są nadzwyczaj potrzebne szczególnie pupilom mieszkającym trwale w lokum.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, zaś na bardziej rozszerzonych drapakach ma okazję do szczególnie trudnych zabaw. Najlepiej jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby ochronić przed podrapaniem meble lub leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie żyją właściciele, więc ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają także zaznaczać swoje miejsce blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najpopularniejsze, położone w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka wybrać?
W sprzedaży są dostępne różne typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia a może służyć kotom jak użyteczne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na płytce pionowo czy pochyło, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są bardziej rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być umocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, oraz także drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesłychanie bogata, mają one najbogatsze kształty, mają różnorodne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem tudzież upodobaniami pupila. Jeżeli kot lubi dużo spać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i kocha skakać, zapewne ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie