Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to zatem konieczne oprzyrządowanie kuwety. Są odmienne modele żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki minus, że nie można do końca uniknąć jego rozpraszaniu wzdłuż kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po domu przez pupila.
sprawdź koniecznie asortyment żwirków dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Wszakże na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotów, dużo bezpieczniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają typowy piach. Są niezastąpione dla kotów, które regularnie idą na zewnątrz i także przepadają kopać w ziemi. Takie koty pragną posiadać w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kotów niewiarygodnie błyskawicznie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ niestety nie ma opcji rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tymże żwirek mniej roznosi się po domu.

Jednakże ten większy i także cięższy jest niewiele efektywny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można łatwo usunąć z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy zapachowe. Wybór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, dobre żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek zmieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest wyjątkowo efektywny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, aby woda z moczu prędko wyparowała. Szczególnie atrakcyjne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy dodatkowo drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek bezbłędnie redukuje aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to, że najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory, jakie można dołączać w drobnej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają ponadto zalety dezynfekujące.